Chcąc wytłumaczyć moją myśl przewodnią, uważam że, aby osiągnąć życiowy sukces w każdej kategorii naszego życia należy być stale nastawionym na zmiany. Tylko zmiany mogą prowadzić do lepszego życia. Zmiany naszych „złych” nawyków i zachowań, zmiany, czyli ciągły rozwój, zmiany, czyli poznawanie i osiąganie wciąż czegoś nowego. Jak mawiał Albert Einstein: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Chcąc osiągnąć sukces należy stale poszerzać swoją strefę komfortu, czyli robić rzeczy, których być może robić nie chcemy, ponieważ nas stresują, są trudne, wymagają dużego nakładu pracy i czasu, ale tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć coś więcej, a właściwie wszystko o czym tylko marzymy. W każdym z nas drzemie ogromny potencjał, który trzeba w sobie indywidualnie odkryć. Świadomość swoich talentów i możliwości otwiera furtkę do ciekawszego i lepszego życia. Im więcej od siebie wymagasz tym więcej osiągasz. Jeżeli chcesz mieć przeciętną pracę, przeciętne zarobki, przeciętne wykształcenie i żyć przeciętnie to nie ma w tym nic złego, jeżeli całym sobą zgadzasz się na takie życie i czujesz się szczęśliwy. Jeżeli jednak choć jedna część twojego życia nie jest taka jak byś chciał musisz przystąpić do działania, do zmiany swoich nawyków. Poniżej widzisz przykładowy schemat koła życia:

 

Koło życia

 

Możesz go wydrukować lub narysować na kartce(płyta CD pomaga) i zaznaczyć na ile oceniasz jakość swojego życia, zdrowie, bogactwo, relacje z rodziną i przyjaciółmi, karierę, twoją bliskość z Bogiem, czas wolny czy hobby itd. Jeżeli twoje finanse są w jak najlepszej kondycji to zaznacz punkt na zewnętrznym okręgu, jeżeli są w słabej kondycji to zaznacz bliżej środka i tak analogicznie ze wszystkimi hasłami. Moim zdaniem, aby człowiek był naprawdę szczęśliwy, wykres powinien być jak najbardziej zbliżony do koła. Nie jest ważne, aby wszystkie twoje punkty były na zewnętrznym okręgu, ponieważ nie każdy chce robić wielką karierę czy być bardzo bogaty  itd. Jeżeli jednak twój wykres nie będzie zbliżony do koła oznaczać to będzie że:

Możesz mieć rewelacyjny związek i bogactwo, ale bez zdrowia na nic się zda wszystko inne co cię otacza. Powinieneś wtedy zadbać o zdrowie, dobre odżywianie i kondycję fizyczną. Możemy mieć świetny związek i zdrowie, ale bez środków do życia nie będziemy naprawdę szczęśliwi. Musimy zadbać również o podstawowe potrzeby naszego życia, czyli dach nad głową, pokarm, bezpieczeństwo. Osoby sławne, aktorzy czy piosenkarze przez wielu postrzegani są jako szczęśliwi, a to też nie zawsze jest prawdą.  Często „żyją na walizkach” w ciągłej podróży i dużo pracują. Taki styl życia nie służy dobrze stałemu związkowi, co może często objawiać się samotnością dla jednej lub drugiej strony. W tym przypadku powinno się zwrócić uwagę co dla nas jest najważniejsze –  praca czy rodzina? Koło życia jest bardzo dobrym wprowadzeniem jeżeli chcesz zwiększyć jakość swojego życia. Prosty wykres jest nam w stanie pokazać nad czym powinniśmy zacząć pracować już dziś, aby żyło się lepiej.

Jeżeli już widzisz, co u ciebie nie działa możesz zastanowić się jak sprawić, aby było lepiej w tym zakresie. Może myślisz, że nie potrzebujesz koła życia, bo np. „tobie zawsze brakuje kasy, nic nowego nie odkryjesz”.  Warto sobie ten problem wizualizować, ponieważ to, że ty o tym wiesz nie znaczy, że Twój mózg o tym wie. On po prostu „się do tego” przyzwyczaił i interpretuje to jako normalna kolej rzeczy, na którą nie zwraca uwagi. Nie skupia się na tym ”jak zarobić kasę?”. Jeżeli dokonasz wizualizacji danego problemu, przeniesiesz to na papier i „wprowadzisz” do podświadomości, twój umysł zacznie to interpretować inaczej, będzie bardziej aktywny w tej sferze i częściej będzie zwracał uwagę na ten problem i jego rozwiązanie. To naprawdę bardzo ważne…

Udostępnij ten artykuł Twoim znajomym!